DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Doporučujeme - Sekce Novinky

Téma měsíce

Chřipka

Vitamarin

Vitamarin je unikátní kombinace vitamínu D, A, E a omega3 mastných kyselin. Vitamín D, jak je všeobecně známo, působí na správný vývoj a tvorbou kostí. Daleko méně je známo, že vitamín D významně ovlivňuje centrální nervový systém, působí proti depresím, zvyšuje imunitu před virovými onemocněními, zlepšuje průběh cukrovky II typu, příznivě působí na kardiovaskulární systém, má protizánětlivé účinky, podporuje činnost štítné žlázy a podílí se na snižování hladiny cholesterolu. Z tohoto důvodu je nutné zvláště v zimním období mít dostatečný příjem tohoto vitamínu. Další skupinou populace, která je ohrožena nedostatkem vitamínu D jsou diabetici. Z přirozených zdrojů se vitamín D vyskytuje hlavně v tučných rybách jako je losos, makrela, tuňák a další. V České republice, se konzumuje málo ryb, a tudíž z tohoto zdroje potřebu nepokryjeme. Dalším významným zdrojem vitamínu D je opalování, v zimě ale u nás slunce svítí málo, tak ani tento zdroj nepokryje naši potřebu. Řešením jsou pouze potravinové doplňky (Vitamarin).

Další složkou Vitamarinu je vitamín A, ten je důležitý pro správné rozpoznávání barev, vidění za šera, preventivně působí proti vzniku některých nádorů, podílí se na správném vývoji spermií a vajíček a následně i plodu. Vitamín A se vyskytuje v mase, vnitřnostech, v játrech a ve formě beta-karotenu (provitamín A) v barevné zelenině a ovoci. Z přirozených zdrojů můžeme tedy potřebu našeho organismu uspokojit (za předpokladu pestré stravy).

Vitamín E působí v organizmu především jako antioxidant, snižuje negativní vliv znečištěného životního prostředí, zpomaluje stárnutí organizmu. Vitamín E se vyskytuje především v rostlinných olejích, v celozrnném pečivu. V běžné stravě je zastoupen v dostatečném množství. Nejvyšší obsah vitamínu E najdete ve slunečnicovém oleji, ale tento olej obsahuje velké množství omega-6 mastných kyselin, které vstřebávání vitamínu E zabraňují.

©2016 ing. Pavel PRAGR, CSc.
 

Charakteristika onemocnění chřipkou:
Je závažné onemocnění způsobené chřipkovým virem, charakterizované náhlým začátkem, vysokou horečkou a celkovými příznaky. Zejména prudký začátek a vyské horečky ji odlišují od běžných nemocí z nachlazení provázených rýmou, škrábáním v krku a teplotami do 38°C.

Původci :
Onemocnění je vyvoláno chřipkovými viry A, B, C. Nejčastější původce onemocnění - virus A - vyvolává onemocnění nejen u člověka, ale také u dalších živočišných druhů ( prasata, ptáci, koně ). V minulosti byl zdrojem všech velkých epidemií a pandemií. Virus typu B vyvolává menší, lokální epidemie s postupným šířením. Typ C postihuje hlavně děti. Onemocnění má sezonní charakter.
Inkubační doba je krátká a trvá 18 - 24 hodin. nekomplikované onemocnění probíhá obvykle 7 - 10 dnů. Komplikace chřipky mohou být primární nebo sekundární. Primární jsou vyvolány samotným virem, který způsobuje nejčastěji virový zápal plic. Sekundární komplikace se objevují později a jejich původci jsou bykterie typu pneumokoků a stafylokoků.

Klasická léčba :
Nekomplikovaná chřipka vyžaduje klid na lůžku obvykle  po dobu 1 týdne. Nutný je adekvátní pitný režim a příjem vitamínů.  Z léků se podávají  medikamenty  na teplotu, kašel, rýmu, a bolesti kloubů a svalů. V indikovaných případech  se užívají cílené léky vyvinuté přímo proti chřipce - tzv. antivirotika. Jsou to látky mající schpnost navázat se na viry a bráit jejich dalšímu množení. V rámci prevence je možnost očkování proti chřipce. Očkovací látku si hradí pacient, pouze v případě seniorů a vymezených zdravotních indikací vakcínu hradí příslušná zdravotní pojišťovna. V ČR se za nejvhodnější dobu vakcinace považuje období od poloviny září do poloviny prosince, podle aktuální epidemiologické situace.
Poze u bakteriálních komplikací se aplikují cíleně antibiotika. Antibiotika jako taková jsou na primární virové infekce neúčinná a jejich použití je chybou!

Chřipka a produkty Energy :
Produkty Energy představují šetrnou alternativu klasické medicíny a snižují  riziky někdy i závažných nežádoucích účinků léků. Využívají principu bioinformace a biorezonance, a proto vykazují mnohem lepší účinnost než prosté suplementy.

Prevence :
Vironal
- působí proti přenosu infekcí na veřejných místech, ve školách, dopravních prostředcích apod. Je účinný při prevenci nejen chřipky, ale i virózy, rýmy, kašle, angíny, zápalu plic atd. Posiluje imunitní systém. Doporučené dávkování  1x denně 7 kapek jak prevence, 3x denně 7 kapek před jídlem při manifestaci onemocnění.
Flavocel - je antivirový a antibakteriální prostředek obsahující kombinaci vitamínu C a bioflavonoidů. Podporuje imunitu, celkově  osvěžuje organismus, má antioxidační účinky. Previntivně chrání proti infekci. Doporučené dávkování 3x denně 1 tableta.
Spiron -   kombinace éterických olejů ve formě spreje. Je vhodný jako prevence i cílená dezifekce ovzduší. Působí proti kašli a uvolňuje dýchací cesty.

Akutní péče : 
Grepofit  - obsahuje komplex  účinných látek s velmi silnými antivirovými a antibakteriálními účinky. Stěžejní je obsah výtažku z grepových semínek. Aktivuje imunitu a zkracuje průběh onemocnění chřipkou. Doporučené dávkování 3x denně 1 tobolku, v akutní fázy až 6x denně 1 tobolku. Velmi důležité je včasné nasazení preparátu při prvních příznacích!
Drags Imun - je přípravek obsahující  čistou pryskyřici ze stromu Croton lechleri . Má vědecky prokázané antibakteriální, protivirové a antioxidační účinky. Pomáhá při respiračních onemocněních způsobených viry chřipky, snižuje horečků. Doporučené dávkování 3x denně 10 kapek do nápoje, užívat po jídle.

Rekonvalescence :
Renol
- je vhodný zejména pro období rekonvalescence. Má regenerační účinky, stimuluje činnost imunitního systému. Je účinný při přetrvávající únavě, bolestech kloubů a páteře. Doporučené dávkování 3x denně 5-7 kapek. Uvedené dávkování přípravků je orientační a musí být upraveno dle  stavu onemocnění, věku a reaktivity pacienta.
Pro přesnější diagnostiku a správný výběr přípravků doporučujeme absolvovat vyšetření přístrojem Supertronic, který pracuje na bázy EAV.

Toto vyšetření umožňuje odhalení nedostatečné energetické funkce jednotlivých orgánů a vytestování  nejvhodnějších přípravků pro jejich cílenou regeneraci.

MUDr. Jiří Hanzal