Doprava zdarma!

Články

 ZELENÉ POTRAVINY ENERGY: 100% ČISTÝ ZDROJ ZDRAVÍ A KRÁSY

OBJEVTE POTENCIÁL ZELENÝCH POTRAVIN A SUPERPOTRAVIN PRO SVÉ ZDRAVÍ. NASTARTUJTE NOVÝ ŽIVOTNÍ STYL V SOULADU S PŘÍRODOU.

Z NEJČISTŠÍCH ZDROJŮ NA ZEMI

Zelené potraviny vám přinášíme z celého světa. Zaměřujeme se ale jen na ty nejčistší lokality, kde rostliny i zvířata, tedy celý ekosystém, stále ještě funguje tak, jak jej pro nás stvořila matka příroda.

EXOTIKA NA VÁŠ STŮL

Můžete díky nim pocítit svěží energii tibetských údolí, prožít zenový rituál na japonských čajových plantážích, zavnímat starověkou atmosféru egyptských pyramid, přivonět si k nekonečným březovým hájům Litvy anebo poznat další tajemství Amazonie či jiných nevšedních koutů planety.

NĚKOLIKANÁSOBNĚ VYŠŠÍ ÚČINKY

Na světe existuje jen pár míst, která jsou protknutá energií tak silnou, že dokáže člověka prostoupit, otisknout se do něj a zůstat již navždy. Právě k nim se řadí divoká údolí a náhorní plošiny našich lokalit, kde se pro vás na tisících hektarech organické půdy rodí ty nejkvalitnější, co do obsahu živin mimořádně koncentrované plody, které ručně sbíráme, na místě šetrně zpracováváme a přivážíme rovnou k vám. Jedině tyto faktory vám garantují čistotu a několikanásobně vyšší účinky pro vaše tělo.

 

100% ZÁRUKA KVALITY

Vnímáme jako důležité upozornit na levné produkty pocházející z Číny nebo jiných průmyslově znečištěných oblastí. S nimi totiž často přijímáme i notnou dávku pesticidů, těžkých kovů anebo plísní. Je tedy otázkou, kterou si musí každý zodpovědět sám, zda mi tato „úspora“ investovaných peněz stojí za nízkou kvalitu zdravotně nevhodných potravin? Podobným oblastem se Energy vyhýbá velikým obloukem. S námi si můžete být jisti, že svému tělu dáváte pořádnou dávku vitamínů, minerálů a enzymů v ryze přírodní podobě.

UDRŽENÍ ZÁSADITÉHO pH ORGANISMU = PŮL ZDRAVÍ

Díky svým zásadotvorným vlastnostem a vysokému obsahu minerálů jsou Energy zelené potraviny něco jako koncentrovaná zelenina. Přináší vám tak přirozenou prevenci před všemi zdravotními problémy, které v dnešní populaci vznikají silným zakyselením těla v důsledku průmyslově upravované „mrtvé“ stravy, znečištěného ovzduší, nedostatku pohybu, mělkého dýchání, a zejména i stresovými faktory každodenního uspěchaného života. Jsme to, co jíme a žijeme! Podle tradiční čínské medicíny strava zásadně ovlivňuje naše zdraví. Jedno moudré přísloví říká, že těžko se (vy)léčí ten, kdo nezmění své stravovací návyky… Pokud tedy nejíme dostatek zeleniny a ovoce během dne (ideálně 5 porcí), jede naše tělo na dluh, a vybírá si minerály (potřebné pro neutralizaci kyselin z nevhodné stravy) z kostí, ostatních tkání a orgánů. Řešení? Pravidelná konzumace zelených potravin/superpotravin, které si jednoduše a rychle připravíte, vám každý den dodá potřebnou dávku prospěšných látek. Zajistíte si tak optimální metabolické pochody na buněčné úrovni a díky zdravému životnímu stylu předcházíte civilizačním chorobám. Nebojte se vybrat si své favority a klidně užívat i 2-3 superpotraviny denně. Pestrost je základem zdravého stravování.

OBOHACENÍ JÍDELNÍČKU

Užívání zelených potravin a superpotravin je jednodušší, než si myslíte. Navíc vás mile kulinářsky překvapí. Přidávejte si je do ranních kaší, smoothie, do jogurtu, fresh džusů, nebo si vychutnejte samostatný nápoj. Zelené práškové formy jsou výborné do salsy, dipů a pomazánek, kterým tak významně zvyšují nutriční hodnotu.

 

 

DESATERO ZELENÝCH POTRAVIN ENERGY

1. Z pečlivě vybraných míst, představují esenci těch nejlepších přírodních zdrojů.

2. Jsme přesvědčeni, že z pohledu čistoty a účinku v této kategorii nenajdete lepší produkty. Pokud ano, jsme připraveni vám vrátit investované prostředky.

3. Všude mimo sběr z volné přírody pracujeme s certifikovanými bio/organic surovinami.

4. Každé balení obsahuje obrovské množství tělu prospěšných látek.

5. Výběr produktů je pro zákazníka velmi snadný a intuitivní.

6. Jsou vhodné k dennímu užití.

7. Jednotlivé produkty lze snadno a bez omezení vzájemně kombinovat.

8. Vždy najdete vhodnou variantu, pro jakýkoliv denní rytmus nebo roční období.

9. Jsou inspirativní, použitelné přímo nebo v rámci kreativních receptů.

10. Úplně pro každého.

 

 

HODNOTNÝ DOPLNĚK STRAVY PŘI POTÍŽÍCH VŠEHO DRUHU

A PRO KAŽDÉHO NĚCO…

 

 

 

 

Vitaflorin: potrava pro naše enzymy

Enzymy celého těla spojte se!
Chemické řízení procesů v našem těle je důmyslný mechanizmus, který se dokáže regulovat sám. Celé to mají na starosti enzymy, ovlivňující povahu a rychlost všech biochemických pochodů v těle. Aby věci probíhaly, tak jak mají, a enzymatický systém mohl sám sebe udržovat v rovnováze pomocí soustavné aktivace a inhibice, je zapoptřebí aby v těle byla dostatečná zásoba kofaktorů a koenzymů, čili nebílkovinných složek, které jsou specifickou součástí většiny enzymů a při jejich činnosti se spotřebovávají. Zmíněných kofaktorů a koenzymů je celá řada a spousta z nich je k mání ve výtažcích ovoce a bylin. Vitamíny, minerály a cukerné složky ... to je strava našich enzymů, které pracují dnem i nocí, aby naše bytí udržely v chodu.

Kde je brát?
Pestrá strava je jistě zdrojem  potřebných látek. Ale je známo, že půda je chudá, dokonce čím dál tím chudší na minerály, a to se samo sebou podepisuje i na úrodě. Dnes je obsah vitamínů a minerálů asi 5x nižší než před 40 lety, takže místo jednoho rajčete, které stačilo vaší babičce, jich musíte sníst pět, aqbyste získali stejné mnmožství biologicky cenných látek. Naše konzumní společnost nic nenamítá, prostě si kupujeme dál neplodná jablka a rajčata, která se sklízejí nedozrálá... Ochuzujeme tak sami sebe o ty nejdůležitější složky potravy a stres si pak na nás vybírá svou daň. Není divu, že se cítíme neplodní, neschopní, zpomalení a unavení.

A přitom stačí tak málo...
Měli bychom každý den olíznout dužinu aloe vera. Dát si pár kuliček z granátového jablka, pojíst trochu kdoulovce čínského a zakousnout list klanoprašky, nebo... si vzít Vitaflorin. V něm jsou kromě těchto i výtažky z krále všech vitaminózních rostlin - rakytníku řešetlákového - který zpomaluje stárnutí a urychluje hojení. Celkový komplex extraktů ve Vitaflorinu přispívá k posílení regeneračních a samoléčivých schopností organizmu. Velmi příznivě zasahuje do hojivých procesů tkání a sliznic. Podporuje zdravou psychiku a přispívá k odlehčení pohledu na věc. Dokonce pomáhá rozběhnout stagnující energii. Já osobně Vitaflorin používám jeko takový univerzální nakopávač, protože zvyšuje celkovou oddolnost, připravenost a schopnost reagovat.

Univerzální nakopávač
Pokud máte před sebou nebo za sebou náročný den, dejte si Vitaflorin. Pokud cestujete, berte Vitaflorin. Pokud kouříte a pijete alkohol, přikusujte Vitaflorin. Pokud máte pocit, že je toho na vás moc, podpořte se Vitaflorinem. Pokud jste těhotná, berte Vitaflorin, pro doplnění sil na všechny ty enzymatické a biochemické pochody, které se ve vašem těle odehrávají. A konečně - pokud se chcete mít trochu víc pod kontrolou, aktivovat se a inhibovat podle potřeby, berte... vy víte co...

Mgr. Tereza Viktorová: Vitae, březen 2017, str. 12


Humátové produkty pro vnější užití

Všechny humátové produkty Energy je možné aplikovat na kůži jak z léčebných, tak kosmetických důvodů. Každý má ale svá specifika a vhodné okruhy použití.
Cytosan Fomentum je určen především pro aplikaci v podobě obkladů a zábalů jednoduchým rozmícháním sypké směsi s malým množstvím vody. Podporuje detoxikační schopnosti kůže a její regeneraci a působí výrazně protizánětlivě i na hlouběji uložené tkáňové struktury. Obklady z Cytosanu Fomentum je tedy možné použít na zánětlivá onemocnění vnitřních orgánů (např. játra, ledviny, plíce, slezina, slinivka) a na všechny zdravotní problémy pohybového aparátu (pohmožděniny, zlomeniny, zánětlivá a degenerativní kloubní onemocnění, bolesti, namožené svaly). Je možné jej kombinovat velmi úspěšně s celým Pentagramem krémů či přípravkem Drags Imun, které dále specifikují oblast použití zábalu. Zábal či obklad s Cytosanem Fomentum je možné použít také při různých poruchách reprodukčních orgánů, bolestivé či nadměrné menstruaci, vleklých zánětech dělohy nebo kvasinkových onemocněních rodidel. Zevní aplikace pomáhá rovněž při bolestech zubů, zánětu zubních váčků, dásní a na otoky.

Cytosan Fomentum je možné rozpustit ve vodě a užívat formou koupelí, zvláště sedacích, při gynekologických a urologických problémech. Koupel zlepšuje kvalitu kůže, ulevuje od svědění při výražkách a kožních onemocněních, působí protizánětlivě a napomáhá regeneraci kůže a sliznic.

Balneol je určen především pro koupele, ale je možné z něj vytvořit i obklad nakapáním na buničitou vatu a přiložením na postižené místo. Balneol jako obklad je vhodné užívat v případech, kdy je výhodné, aby se postižené místo důkladně prokrvilo (vedlejší účinekéterických olejů). Naopak je nevhodné aplikovat koncentrovaný Balneol na poškozenou pokožku a otevřené rány.

Cytosan a Cytosan Inovum je možné rovněž použít zevně – jednak k omývání povrchových poranění, vyrážek a chronických otevřených ran (bércové vředy) a dále jako velmi účinný kosmetický prostředek ve formě pleťových masek.

I v tomto případě je ideální doplňovat účinky kyseliny jantarové a huminových látek účinky bylinných krémů. Přidáním konkrétního krému se dá vytvořit maska přímo na míru konkrétnímu typu pleti. Cytosan i Cytosan Inovum je možné smíchat s vodou a následně s hrubě mletou solí Biotermal, a vytvořit tak přírodní velmi účinný peeling.

Cílené kombinace Cytosan s krémy Pentagramu:

  • Cytovital + Cytosan – zralá suchá pokožka, vrásky
  • Protektin + Cytosan – mladistvá problematická pokožka, pigmentové skvrny
  • Artrin + Cytosan – čištění pokožky, léčba zánětů obličejových dutin a bolestí zubů
  • Droserin + Cytosan – rozjasnění a zpevnění pokožky, vhodné při rýmě a kašli
  • Ruticelit + Cytosan – protizánětlivý účinek na kůži i hlouběji uložené tkáně a orgány

Účinky humátů na pohybový aparát

Vzhledem k tomu, že se humáty uplatňují při detoxikačních procesech a působí prokazatelně antioxidačně a silně protizánětlivě, je vhodné jejich účinků využít při léčbě chronických zánětlivých kloubních onemocnění, například při artritidě, revmatoidní artritidě a dně. Humáty mají také prokazatelně pozitivní vliv na regeneraci kloubů a zlepšují mobilitu celé pohybové soustavy včetně páteře.

Co je koupel?

Koupel je zevní aplikace, při které jsou celé tělo nebo část těla umístěny v prostředí působícím na pokožku, které může být tekutinou (nejčastěji vodou), peloidem (rašelina nebo bahno), světlem, teplem, vzduchem (s obsahem různých plynů nebo silic), pískem nebo jejich vzájemnou kombinací. Působení koupelí spočívá v termofyzikálních, fyzikálně-chemických a biochemických účincích. Optimální péče o pokožku těla nemusí být složitá ani drahá. Příroda poskytuje velké bohatství šetrných a dobře snášenlivých látek, kterými můžete tělo ošetřovat. Koupele s různými vhodnými účinnými látkami pomohou k dobrému zdravotnímu stavu, k vnitřní harmonii, dodají svěžest a mladistvý vzhled. Po tisíciletí považovalo lidstvo vodu, slunce, rostlinné výtažky, rašelinu a bahno za elixíry zdraví a krásy.

Teplota koupele se běžně pohybuje mezi 35–40 °C. Všeobecně platí, že chladnější koupele spíše dráždí, povzbuzují, kdežto teplejší koupele uklidňují a uvolňují. Obvykle se doporučuje příprava koupelí ve večerních hodinách. Koupele se nikdy neaplikují těsně před jídlem nebo s plným žaludkem. Doba trvání koupelí je cca 5–30 minut dle teploty, typu koupele, druhu problémů, dle stavu a stáří koupajícího. Po koupeli je tělo vhodné osprchovat čistou vodou a neotírat, pokožku ošetřit tělovým mlékem. Také se doporučuje provést suchý zábal v prostěradle, přikrýt tělo tenčí dekou a ½ hodiny odpočívat na lůžku – tím se účinky koupele ještě více umocní.

Působení rašelinových koupelí

Ideální teplota pro rašelinovou koupel je 35–37 °C. Působením huminových látek se z pokožky vyplavují škodlivé usazeniny, a tím dochází k obnovení přirozené funkce pokožky. Správná funkce pokožky má velký vliv na zdravý krevní oběh a krevní oběh ovlivňuje dobrou funkci celého organismu. Nelze zapomínat, že pokožka je naší přirozenou ochranou proti infekcím a nemocem, a proto si zaslouží naši zvýšenou pozornost. Huminové látky mírní projevy podrážděné a svědící pokožky a posilují ochranný kyselý plášť, díky kterému se tělo lépe brání nemoci, zvyšuje se nespecifická imunita organismu. Rašelinové koupele jsou osvědčeným prostředkem především při léčbě gynekologických a kožních obtíží a onemocnění pohybového aparátu. Ale jejich účinky se odrážejí i na zlepšení krevního oběhu, posílení imunitního systému, zmírnění zánětlivých pochodů v organismu a podpoře detoxikace těla. Humátové koupele mají také stabilizační a uvolňující vliv na psychiku a celkově podporují regeneraci organismu.

Pro vytvoření humátové koupele s velmi silným efektem je vhodné použít Cytosan Fomentum – dává se 1 čajová lžička přípravku do vany. V této koupeli není vhodné setrvávat více než 20 minut a po jejím skončení je dobré počítat s časem na odpočinek, protože je přirozené pociťovat po detoxikační koupeli značnou únavu. Také se doporučuje ošetřit celé tělo vybraným krémem z Pentagramu nebo tělovým mlékem Caralotion pro podporu regenerace organismu.

Balneol humátová koupel má díky obsahu ricinového oleje menší schopnost podporovat výměnu látek mezi koupelí a vnitřním prostředím organismu. Balneol je tedy vhodné používat více s ohledem na obsah éterických silic, které mají vynikající aromaretapeutické vlastnosti a příznivě působí především na nervový a dýchací systém.

Mgr. Tereza VIKTOROVÁ (PD Humátů)

 

Cytosan Inovum obsahuje “zelený jíl”
Díky látce nazývané zelený jíl je Cytosan Inovum předurčen k velmi účinné detoxikaci trávicího traktu. Jíl se v zažívacím traktu nevstřebává a přirozeně se vylučuje z organismu. Jeho účinek je tedy izolován na oblast celé trávicí trubice od úst, přes žaludek a střeva až po konečník, což rozhodně není málo. Má příznivé účinky při překyselení žaludku, plynatosti, zácpě, průjmu, váže toxické látky a škodlivé mikroorganismy ve střevech a při dlouhodobém užívání (max. 1 rok) dochází k celkové detoxikaci organismu, důkladnému pročištění střev a trávicího traktu, ochraně sliznic a postupnému doplňování stopových prvků, což má vliv na následné pročištění pokožky. Má neutralizační schopnost, a výrazně tak pomáhá optimalizovat pH žaludečního obsahu. Obsahuje množství minerálních látek a stopových prvků. Fyzikálním mechanismem díky svému velkému plošnému povrchu pojímá plyny a rovněž kapaliny, nasává, vstřebává a odstraňuje z organismu škodlivé látky.
Důkladně, ale zároveň šetrně pročišťuje trávicí trakt od toxinů, bakterií, plynů a všeho, co narušuje sliznice trávicího traktu. Pomáhá při únavě, stresu, vysílení, nervových slabostech, během regeneračního procesu organismu.
Na základě experimentů bylo prokázáno, že zelený jíl má schopnost absorbovat radioaktivní záření. Té lze využít při terapii po vystavení organismu radioaktivnímu záření.
Díky aplikaci zeleného jílu po radioterapii je celý proces této léčby snesitelnější a případné radiační poškození kůže se hojí rychleji.
Při nedodržení zásad v užívání se mohou adsorpční schopnosti jílu obrátit i proti užitečné střevní mikroflóře, neboť tu “špatnou” již vychytal. Vhodné jsou proto kúry užívání jílu v určitých cyklech; například dva, tři nebo čtyři týdny (ne víc než šest), pak na nějakou dobu vysadit.
Při cílené terapii za použití jílu by nemělo dojít k přerušení pravidelného, časově určeného používání. Jíl působí kontinuálně, řetězením na sebe navazujících účinků. Při zkrácení doby léčby není dosaženo žádoucích účinků. Na počátku léčby může dojít ke zhoršení stavu, které je způsobeno aktuálním pročišťováním nemocného místa. Při jeho použití je doporučována čisticí dieta se zvýšeným příjmem tekutin. Možné zhoršení stavu na počátku terapie není signálem nebezpečí, ale naopak projevem funkční aktivity jílu.

Mgr. Tereza VIKTOROVÁ
(PD Humátů)

 

Pomozme tělu očistou!

Pokud přemýšlíme o detoxikaci a o tom, jak zbavit své tělo škodlivin, víme, že nejvhodnější je jarní období, prověřené tisíciletou tradicí půstů a očistných kúr. V tomto čísle proto také mluvíme o Regalenu. Můžeme jeho regenerační účinky ještě podpořit? A je to vůbec třeba?

Naše životní prostředí a potravní řetězce jsou kontaminovány cizorodými látkami – od těžkých kovů, přes organické látky až po antibiotika – které nám sice nezpůsobí akutní otravu, ale ukládají se v organismu. Poškozují buněčné systémy a zanášejí mezibuněčné prostory. Tak dlouho, až pohár přeteče…Tento proces probíhá u každého z nás, týká se všech buněk.

Naštěstí tu máme pomocníka “par excellence”, který umí škodlivé látky na sebe navázat a s nimi také opustit naše tělo. Výrazně tak uleví lymfatickému systému, vylučovací funkci ledvin a hlavně detoxikační kapacitě jater. S tím jde ruku v ruce zlepšení funkcí regulačních systémů. Tedy nervového, hormonálního a imunitního, které jsou opravdovými strážci našeho zdraví a života.

Tímto neocenitelným pomocníkem je Cytosan. Obsahuje směs huminových a fulvových kyselin zvanou lignohumát (z dřevní hmoty), dále silymarin, komplex látek z ostropestřce mariánského, a kyselinu jantarovou. Huminové látky skrze svou složitou chemickou strukturu a schopnost vytvářet pevné chemické vazby na sebe navazují nejrůznější typy škodlivin a dovedou je takto neutralizovat. Silymarin podporuje detoxikační činnost jater a tvorbu žluči, kyselina jantarová zase dodává buňkám k těmto procesům energii.

Protože je také známo, jak stoupá počet pacientů s onemocněním střev (od dysmikrobií s poruchou trávení přes zánětlivá onemocnění až po nádory), byl vytvořen i “modifikovaný” Cytosan Inovum. Ten obsahuje navíc ještě humát draselný (z rašeliny) a francouzský jíl. Tato kombinace zaručuje specifický účinek na detoxikaci především v oblasti střev.

Co můžeme od Cytosanů očekávat?

Jelikož jde o působení na buněčné úrovni, jsou jejich účinky hluboké a velmi široké. Od akutní detoxikace při zvýšené expozici škodlivinám (např. chemické látky a léky, radioterapie či UV záření) přes úpravu hormonálních poruch až po chronické nemoci, kde klasická léčba často selhává nebo není dostatečně úspěšná.

K úspěšné detoxikaci můžete v březnu využít právě kombinaci jednoho z Cytosanů a Regalenu. Očištěný organismus bude schopen daleko lépe přijímat látky, které jsou potřebné pro obnovu tkání. Zcela určitě je najdeme v tzv. “zelených potravinách”.

MUDr. Bohdan Haltmar

 

 

TOPlist